Remacro United Brokers

Immobilien Gayrimenkul A.Ş. ye bağlı olarak kurulan REMACRO UNITED BROKERS sektöre getirdiği yeni iş modeli ile hem yüksek kazanç hem de hızlı büyüme imkanı sunuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mert Demircan, yurtdışında kurulan iş ortaklıkları ile marka genelinde uluslararası çalışma imkanı da sunduklarını paylaşarak sorularımızı yanıtladı.

Sizi Kısaca tanıyabilir miyiz?
1979 İstanbul doğumluyum. İstanbul Erkek Lisesi sonrası Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun olup çalışma hayatımla beraber MBA eğitimimi de tamamladım. Toplam 15 yılım profesyonel olarak satış organizasyonu kurmak ve yönetmek ile geçti. Bu dönemde farklı sektörlerde tecrübe ettiğim insana saygı odaklı anlayış ve yenilikçi uygulamaları gayrimenkul sektörüne de taşımayı hedefleyerek, 2018 senesinde Immobilien Gayrimenkul A.Ş. ve Remacro United Brokers markasının Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaya başladım.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
“Memnuniyet ve insan odaklı olmayan anlayışlar yıkılmaktadır. Sadece müşterisi ve çalışanları ile ortaklık bilinciyle çalışan kuruluşlar uzun vadeli olurlar.”

Bu anlayış ile kurulan Immobilien Gayrimenkul A.Ş., hem gayrimenkul aracılık hizmeti vermekte hem de çeşitli gayrimenkul yatırımları yapmaktadır. Amerika ve Avrupa’dan farklı gayrimenkul markalarını Türkiye’ye getirmek için görüşmeler yapılmış ancak Türkiye Gayrimenkul sektörünün ihtiyaçlarını karşılayabilecek yenilikçi uygulamaları hali hazırdaki markalar ile hayata geçirmenin mümkün olmadığı sonucuna varılarak, yepyeni bir iş modeli ile Remacro United Brokers markası 2018 senesinde kurulmuştur.

Remacro United Brokers hem şirket bünyesinde kendi Bölge Müdürlüklerini oluşturmakta hem de Türkiye genelinde franchise ofisler vermektedir. Aynı zamanda yurtdışında yapılan iş ortaklıkları ile Remacro United Brokers ofis ve danışmanlarına da uluslararası iş yapma fırsatını sunulmaktadır

Firmanız franchise vermeye ne zaman başladı?
Yüksek kazançlı ve hızlı büyüme odaklı iş modelimizden nitelikli girişimcilerin de faydalanabilmesi için Remacro United Brokers markası olarak Türkiye genelinde franchise ofis vermeye Ağustos 2018 tarihinde başladık.

Kaç şubeniz ve çalışanınız var?
Türkiye de İstanbul Zincirlikuyu Bölge Müdürlüğümüz ile Beylikdüzü ve Bursa ofisleri olmak üzere 3 şubede 30 gayrimenkul brokerı ile çalışırken yurtdışında da Almanya, Portekiz, İspanya ve Amerikada bulunan iş ortaklarımız ile faliyetlerimizi yürütmekteyiz.

Franchise verdiğiniz, vereceğiniz kişilerde aradığınız standartlar nelerdir?Franchise verdiğimiz adayların markamızın değerlerini doğru temsil edebilecek seviyede ve bu işi uzun süreli olarak yapabilecek durumda olmaları öncelikli tercih kriterimizdir.

Sizce girişimcilerin firmanızı tercih etme nedenleri nelerdir?
Remacro United Brokers franchise sistemi, hem ofisler hem de ofislerde çalışan Gayrimenkul Danışmanları için sektör ortalamaları üzerinde kazanç imkanları sunmaktadır.
Benzer kurumsal firmalarda bulunan adaletsiz komisyon paylaşım oranları ve cirolar üzerinden ödenen loyalty bedelleri markamızda bulunmamaktadır.
Ofislerimizde çalışan gayrimenkul danışmanı sayısının hızlı artışını destekleyen sistemimiz, tüm Remacro United Brokers ofislerinin, kendi bölgesi içerisindeki en büyük Gayrimenkul Ofisleri olmasını hedeflemektedir. 

Firmanız bünyesinde Franchise sistemiyle açılacak bir mağazanın ortalama maliyeti nedir?
Ortalama ofis maliyeti 75 bin TL’den başlamaktadır.

Sizden franchise alanlara ne gibi destekler sağlıyorsunuz?
Remacro United Brokers olarak, gayrimenkul danışmanlarımızın ve franchise sahiplerinin işlerini büyütmeleri için “IMMONET Portföy Paylaşım Sistemi”ni kullanmakta ve danışmanlara 32 binden fazla portföye ulaşım imkanı sunmaktayız. Aynı zamanda hukuki danışmanlık, gayrimenkul uzmanlık eğitimleri, kurumsal iş modeli ve tüm dünyada geçerli emlak pazarlama sistemi gibi destekler de verilmektedir.

Franchiseelerinizi nasıl denetliyorsunuz?
Operasyon süreçleri IMMONET Teknik altyapısı üzerinden yürütülmektedir. Franchiseelerimize destek olmak için ayrıca saha ziyaretleri ve birebir görüşmeler yapılmaktadır. Markamız franchisee ofis cirolarından pay talep etmediği için işlem ciroları denetim dışında bırakılmıştır.

Girişimciler neden bu alanda franchisee almalıdırlar?
Türkiyedeki nüfus artışı her yıl yeni gayrimenkul ihtiyacını da doğurmaktadır. Bu sebeple Gayrimenkul sektörü satış ve kiralama olarak kesintisiz devam edecek ve doğru yatırımlar ile yüksek kazançlar sunacaktır. Ancak sektör içindeki değişim trendleri de yakından takip edilmeli ve Gayrimenkul Sektörünün değişen dinamiklerine göre hızlı davranan markalarla işbirliğine öncelik verilmelidir.

Sektörün Türkiye’de son dönemde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?Gayrimenkul sektöründe bulunan birçok firmanın kurumsallıktan ve müşteri odaklı anlayıştan uzak olduğunu görüyoruz. Bunu sağlayan markaların ise sadece franchise ofis satmaya odaklı olarak iyi niyetli girişimcileri ve danışmanları suistimal ettiklerine şahit oluyoruz. Bu sebeple Türkiye Gayrimenkul sektöründeki hatalı uygulamaların değişmesini arzulayarak, herkese örnek olabilecek güzel uygulamalar ile sektörü geliştirmeyi hedefliyoruz.

Sizden franchise alanların başarılı olması için nelere dikkat etmeleri gerekiyor?Remacro United Brokers franchise sistemi, yeni franchise ofis sahiplerinin işlerini geliştirmesi için gerekli tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Başarılı olmak için geriye kalan franchiseelerimizin sabırlı ve gelişime açık olmalarıdır.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir.
Şirketimize bağlı Bölge Müdürlüklerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya da açılmaya devam edecektir. 2019 senesi sonuna kadar 30 yeni franchisee ofisin açılmasını da hedefliyoruz. Aynı zamanda da yurtdışında Avrupa ve Ortadoğu da yapacağımız yeni iş ortaklıkları da olacaktır.