Dünyanın En Değerli 8’inci Markası: Mcdonald’s

Brandz Top 100 Global Markalar 2018” sonuçlarına göre McDonald’s dünyanın en değerli 8’inci markası oldu. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, “Dünyanın en değerli 10 markasının arasındaki tek yiyecek-içecek markasıyız. Müşteri beklentilerini ve taleplerini sürekli olarak izlememiz ve buna göre ürün ve hizmetlerde yeniliklere gitmemiz sayesinde başarılıyız. En kaliteli ürünü, en uygun fiyata, en iyi hizmetle sunuyoruz. Misafirlerimiz için ‘keyif veren anlar’ yaratıyoruz” dedi.
100’ün üzerinde ülkede 37 bin restoranı ile dünyanın en büyük hızlı servis restoran zinciri olan McDonald’s, Brandz’nin “Top Global Markalar” listesinde bu sene iki basamak yükselerek 8’inci sıraya yerleşti. Tümü teknoloji şirketlerinden oluşan bir listede tek yiyecek-içecek markasının McDonald’s olmasının sebebi, markanın “müşteri odaklı yaklaşımı”  ve “teknolojiyi de çok yakından takip edip hızlıca uygulamaya alabilmek kapasitesi olarak gösteriliyor.
McDonald’s’ın gerek dünyada gerekse Türkiye’de gösterdiği performans, ödülleri de beraberinde getirdi. McDonald’s Türkiye 2018 yılının ilk 5 ayında toplamda 12 önemli ödülün sahibi oldu.