Atılım Yazılım

“Kurulduğumuz günden bu yana CRM uygulamaları, restoran, kafe ve konuk ağırlama yazılımları, perakende satış uygulamaları ve güzellik merkezleri gibi sektörlerin yazılım ihtiyaçları üzerine faaliyet göstermekteyiz. Sektörde bulunduğumuz süre içerisinde edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile değerli müşterilerimizin yazılım talep ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız” diyen Pazarlama & Satış Müdürü Melih Umar sorularımızı yanıtladı.

Kendinizi tanıtır mısınız?
1983 Kadıköy doğumluyum. Teknik lise bölümünden başlayarak bilgisayar yazılımları üzerine eğitim aldım. En son 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Bilişim ve Bilgisayar mühendisliğinde yüksek lisansımı tamamladım. 2005 yılında, 2 ortak lise çağında kurduğumuz hayali gerçekleştirerek Atılım Yazılım’ın temellerini attık. Kurumsallaşma çalışmaları çerçevesinde 2013 yılında yeni bir organizasyon yapısı oluşturduk. Bu yapının Pazarlama & Satış ayağını yürütmekteyim.  Bayi kanalının geliştirilmesi ve yönetimi, pazarlama ve satış faaliyetleri ile aktif iş hayatıma devam ediyorum.

Şirketinizin kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Atılım Yazılım “Ürettiğimiz sektörel yazılımlar ile Türkiye’de lider olmak” vizyonuyla 2005 yılında kurulmuştur. Kurulduğumuz günden bu yana CRM uygulamaları, restoran, kafe ve konuk ağırlama yazılımları, perakende satış uygulamaları ve güzellik merkezleri gibi sektörlerin yazılım ihtiyaçları üzerine faaliyet göstermekteyiz. Sektörde bulunduğumuz süre içerisinde edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile değerli müşterilerimizin yazılım talep ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız.
Ürettiğimiz yazılımlar ve sunduğumuz hizmetler ile ülke ekonomisine katma değer yaratmayı ve örnek alınan bir şirket olarak sektörüne öncülük etmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin  büyüme ve gelişme potansiyeline katkıda bulunmak adına son yıllarda sanayi yazılımlarına da ağırlık vermiş bulunmaktayız. Bu kapsamda geliştirdiğimiz uygulamalarımızın ar-ge faaliyetlerini Bilişim Vadisi’nde sürdürmekteyiz.

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Müşteri portföyümüz restoran, kafe, paket servis ve konuk ağırlama üzerine faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere perakende satış üzerine faaliyet gösteren tüm firmaları kapsamaktadır.  Bu sektördeki bazı referanslarımız Pizza Taxi, XL Burger, Çikolata Dükkanı –Asuman,  Cadde Katık, Haszade Kahvecisi, Baskqet  Steakhouse, Kebap Diyarı, Şehr-i Adana Kebap, Atmosfer Fırın, Çikolata Diyarı gibi firmalardır. Türkiye genelinde hizmet verdiğimiz diğer sektörlerle birlikte 3 bin 500 civarında müşterimiz mevcuttur.

Firmanızın şubesi mevcut mu?
Kocaeli-Gebze merkezli olarak faaliyet göstermekteyiz. Ayrıca İzmir,  Antalya,  Ankara, Bursa gibi büyükşehirler başta olmak üzere 20’ye yakın şehirde şubelerimiz mevcuttur.

Girişimcilerin sizi tercih etme nedenleri nelerdir?
Yıllardır bu sektöre hizmet verdiğimiz için çok fazla bilgi ve tecrübeye sahibiz. Yeni girişimcilere sektörlerindeki tüm teknolojik yenilikleri tecrübemizle birleştirerek sunabiliriz.

Franchising veren markalara yönelik hizmetleriniz nelerdir?
Şube yönetimi yapan franchise firmalarına 2 farklı sistemi de sunmaktayız. Şube yönetimlerini dilerlerse online veya offline yapabilirler. Uygun altyapılarına göre farklı lokasyonlardaki şubeler ile merkez arasındaki ilişkiyi kolaylıkla kurarak, etkin ve hızlı bir yönetim sağlıyoruz. İnternet erişiminden bağımsız olarak çalışan şubeler için tüm işlemleri kesintisiz olarak devam ettirebiliyoruz. İnternet erişimi olduğu anda verilerin senkronizasyonunu çift taraflı olarak iletebilmekteyiz. Yöneticiler online ve mobil raporlama sistemi sayesinde farklı lokasyonlardaki şubelerin satış ciroları, maliyet, performans ve gelir-gider bilgilerini rahatlıkla kontrol edebiliyorlar.

Franchising zincirleri neden sizi tercih etmelidirler?
Aybit-POS yazılımı her büyüklükteki gıda ve perakende alanlarında kullanılabilecek hızlı, kolay ve hemen hemen herkesin rahatlıkça kullanılabileceği bir kullanıcı dostu ara yüze sahiptir. Aybit-POS yazılımında farklı yeniliklerinin başında yeni nesil teknolojik alt yapı mevcuttur. Bu sayede hem şubeler arası kontrol hem de farklı platformlarla haberleşmelerini sağlıyoruz. Yemek Sepetin’den gelen siparişleri ve müşteri bilgileri otomatik olarak Aybit-POS’a aktarabilirler. Bir diğer özellik ise kendi web siteleri ve mobil uygulama entegrasyonudur.  Yemek Sepeti ve kendi web site entegrasyonu sayesinde işletmedeki siparişleri tek bir yerden görmeye imkan sağlamaktayız.

Tablet sistemi sayesinde garsonların siparişleri sisteme ve mutfağa ulaştırması anlık ileterek mutfak ekranı modülü ile mutfak personeli arasındaki iletişimi hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
Kurye takip sistemi ile paket gönderimi performans takibi ve paket teslim sürelerinin takibi, paketlerin hangi kuryede olduğunun takibi, gün sonu kurye hesap raporu gibi özellikler sayesinde işletmelerin işleri kolaylaşmaktadır.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının tebliğine uygun yazar kasa entegrasyonu ile restoran içinde veya paket servis operasyonunda ödeme alma işlemlerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde sunuyoruz.

Sektörünüzün Türkiye’de son dönemde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Gıda sektörü her zaman büyüyen bir sektör. Bu şekilde büyüyen bir sektörde hizmet veren firmaların da yerinde sayarak ayakta kalması çok daha zor. Sektör büyüdükçe kendilerini de büyütmek, geliştirmek zorundalar. Bunu da ancak teknoloji alt yapısı kullanarak başarabilirler.

Firma olarak gerçekleştirdiğiniz sosyal projeler var mı? Varsa bunlar hakkında bilgi verir misiniz?
Bizler ülkemize faydalı olacak ve kaynaklarımızı daha verimli kullanacak teknolojiler üretmekle mükellefiz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre kapsamında bizden yazılım alan her müşterimiz için Tema vakfı aracılığı ile ülkemizi ağaçlandırıyoruz.

Şirketinizin önümüzdeki dönem hedefleri nelerdir?
Kurulum aşamamızda vizyon edindiğimiz “Ürettiğimiz sektörel yazılımlar ile Türkiye’de lider olmak” düşüncesiyle ürettiğimiz yazılımlarla müşteri memnuniyeti ve isteklerinin yanı sıra ülkemize ve toplumumuza olan duyarlılığımızla Türkiye’nin öncü firması olma yolunda ilerlemekteyiz. Önümüzdeki dönemde de yurtiçi başarılarımızın yanında vizyonumuzu bir adım daha öne götürerek yurtdışı satışlarımızı ve distribütörlüklerimizi arttırarak yaygın bir satış ve destek ağı oluşturmak hedeflerimiz arasındadır.